5 najczęściej używanych funkcjonalności poczty

5 najczęściej używanych funkcjonalności poczty

E-mail to jeden z najpopularniejszych sposobów komunikacji między ludźmi w wirtualnym świecie. Codziennie większość z Nas wysyła kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt wiadomości i tyle samo odbiera.
Ale dobra poczta to nie tylko wysyłanie i odbiór, to także szereg funkcjonalności poprawiający komfort korzystania – i takie funkcjonalności dostępne są w webmailu dostępnym w każdym serwerze vps z administracją
Przygotowałem listę 5 najczęściej używanych funkcjonalności w webmailu z których korzystają nasi klienci:

 1. Zmiana hasła do konta pocztowego

  Używanie mocnego słownikowego hasła to połowa sukcesu – druga połowa to bezpieczne jego przechowywanie i możliwość szybkiej zmiany wrazie “W”
  Aby zmienić hasło do konta pocztowego wystarczy po zalogowaniu obecnym hasłem do webmaila wybrać “Ustawienia” w prawym górnym rogu:
  poczta
  Następnie wybieramy opcję “Hasło”, podajemy aktualne i dwa razy nowe hasło i gotowe!

 2. Przekierowanie wiadomości na inne  konto

  Posiadasz kilka kont pocztowych i chciałbyś przekierować wiadomość na inne, aktualnie używane?
  Żaden problem – instrukcję przekierowania wiadomości na inne konto pocztowe znajdziesz w tym wpisie

 3. Wiadomość urlopowa

  Urlop to najlepszy czas na odpoczynek i naładowanie akumulatorów – wety też większość z Nas rzadziej korzysta z komputera czy telefonu.
  Warto poinformować o tym fakcie wszystkich którzy będą pisali do Nas i oczekiwali na odpowiedź – i tutaj z pomocą przychodzi wiadomość urlopowa.
  Jak ją ustawić?
  Przejdź do zakładki “Ustawienia”, następnie wybierz opcję “Filtry” –>”managesieve” i dodaj nowy filtr:

  Jako “…wykonaj następujące czynności:” ustaw “Odpowiedz wiadomością o treści” i wpisz komunikat o twojej niedostępności:


  Dodatkowa wskazówka: Możesz połączyć ten filtr z poprzednim, tj. najpierw przekierować wiadomość na inne konto, a następnie odpowiedzieć nadawcy że przebywasz na urlopie i obsłuży go ktoś inny.

 4. Tożsamości

  Jeśli posiadamy kilka serwisów i tym samym adresów mailowych i całą pocztę mamy przekierowaną na jedno konto, tożsamości są opcją z której warto korzystać.
  Znajduje się ona we wspominanej już zakładce “Ustawienia” , i pozwala ( jak sama nazwa wskazuje) na utworzenie kilku osobnych nazw używanych przy odpisywaniu na wiadomości.
  Są to .m. in nazwa, adres e-mail, organizacja, czy też ustawienie oddzielnej stopki oraz ukrytej kopii:

 5. 2FA, czyli podwójna autoryzacja

  Jeśli jedno hasło do skrzynki to za mało,  to warto użyć dodatkowego zabezpieczenia w postaci dwu etapowej autentykacji.
  Na czym to polega? Po podaniu poprawnego loginu i hasła, system poprosi Cię jeszcze o podanie dodatkowego hasła bezpieczeństwa, lub autoryzacje za pomocą popularnej usługi od google, tj google authenticator.
  Sama konfiguracja jest bardzo prosta – sprowadza się do ustawienia haseł , lub połączenia z usługą google:

 

To tylko najpopularniejsze rzeczy z których korzystają nasi klienci – poza tym udostępniamy im też w webmailu wygodny kalendarz, menedżer zadań oraz wiele innych ciekawych opcji.

A ty, z której opcji korzystasz najczęściej?

Tagi: , ,