Hosting

Jaki hosting na pierwszego bloga?

Wiele osób zakładając bloga, ma problem z tym czy założyć go na darmowej platformie, czy może ponieść niewielkie koszty i zakupić własny hosting. Będąc w takiej właśnie sytuacji, nie da się w ledwie kilku zdaniach udzielić jednoznacznej oraz szybkiej odpowiedzi na to pytanie. Wynika to bowiem z tego, że należy zastanowić się uprzednio nad kilkoma jakże istotnymi elementami.

Czytaj dalej “Jaki hosting na pierwszego bloga?”

Jaki wybrać hosting www?

Jaki wybrać hosting dla swojej witryny? Pytania o wybór hostingu pojawiają się nie tylko na różnych forach internetowych czy grup na Facebooku, ale również wszędzie, gdzie przewija się tematyka stron internetowych. Bardzo często pojawia się słowo “najlepszy hosting’, który jednak przy doborze oferty hostingowej jest bardzo względne. Na co należy zwrócić szczególną uwagę przy wyborze hostingu?

Czytaj dalej “Jaki wybrać hosting www?”

Jaki hosting dla prestashop ?

Coraz więcej właścicieli sklepów internetowych bazujących na platformie PrestaShop, zastanawia się na jaki hosting się zdecydować. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że do sprawnego prowadzenia sklepu internetowego nie wystarczy już tylko zmysł biznesowy i umiejętność zarządzania. Przede wszystkim trzeba właściwie zadbać o techniczne aspekty strony internetowej. Osoby które mają w planach prowadzenie sklepu internetowego opartego na oprogramowaniu Multistore PrestaShop powinny zdecydować się na odpowiedni hosting.

Jaki hosting wybrać dla sklepu internetowego opartego na PrestaShop i czym jest PrestaShop Multistore?

Czytaj dalej “Jaki hosting dla prestashop ?”

Serwer VPS – co to jest?

W sytuacji, w której serwis, aplikacja mobilna czy też sklep internetowy zaczyna skupiać uwagę coraz większej liczby klientów, należy rozważyć zmianę swojego dotychczasowego rozwiązania hostingowego. W obliczu takiego zdarzenia, klient zawsze staje przed dokonaniem właściwego wyboru. Wówczas pojawia się także pytanie czy decyzja powinna paść na cieszący się coraz większym zainteresowaniem VPS, czy też warto pozostać przy serwerze dedykowanym.

Czytaj dalej “Serwer VPS – co to jest?”

Drupal – wysoce krytyczna podatność, przejęcie witryny bez uwierzytelnienia (SA-CORE-2018-002)

Zespół ds. bezpieczeństwa popularnego systemu zarzadzania treścią Drupal opublikował przed chwilą informację o krytycznej podatności umożliwiającej przejęcie kontroli nad witryną bez żadnego uwierzytelniania! Sprawdź czy problem tyczy też twojej witryny i załataj ją nim będzie za późno.

Czytaj dalej “Drupal – wysoce krytyczna podatność, przejęcie witryny bez uwierzytelnienia (SA-CORE-2018-002)”