Internet rozwija się niezwykle dynamicznie, a wraz z nim powstaje szereg nowych pojęć. Wiele z nich nie było zbyt dobrze znane szerokim masom ludzi. Wśród tego rodzaju terminów jest, chociażby hosting www, bez którego ciężko nawet wyobrazić sobie istnienie znanego nam internetu. Tym samym warto dużo bliżej poznać to zagadnienie. Zatem czym jest wspomniany przed chwilą hosting?

 

Czym jest hosting www?

Usługi hostingowe są niezbędne do tego, aby zapewnić przestrzeń dyskową każdej istniejącej stronie internetowej. Powierzchnia ta znajduje się na serwerze, czyli funkcjonującym nieustannie podpiętym do komputera. W przypadku, gdy mają miejsce jakieś niedociągnięcia w tej materii to nasza dostępna w sieci strona, może nie być już widoczna online albo też mogą zachodzić pewne trudności z jej funkcjonowaniem.

Nie trzeba przekonywać chyba nikogo, że w przypadku zarządzania dużym internetowym biznesem może to być nieco problematyczne. Zatem mając tego świadomość koniecznie, trzeba zdecydować się bezawaryjny hosting, jaki zapewni stabilną działalność naszej stronie bądź sklepowi internetowemu.

Tutaj jednak zaczyna się pewien dylemat, gdyż mnóstwo osób nie ma pojęcia jak podejść do kwestii wyboru usługi hostingowej. Zazwyczaj kluczowym elementem jest tutaj czynnik ekonomiczny, lecz nie jest to najrozsądniejszy sposób selekcji. W ten sposób faktycznie da się dość prosto dokonać wyboru, ale niekoniecznie będzie to optymalny wybór.

Na szczęście nawet będąc laikiem w tej kwestii, da się wybrać tak, aby później nie żałować swojej decyzji. W tym też tekście zawartych będzie kilka sugestii, które powinny znacząco ułatwić nam wybór.

Hosting czy też serwer VPS?

Nagminnym dylematem jest wybór pomiędzy hostingiem www i serwerem VPS. Oczywiście nie można wybierać pod wpływem impulsu i tym samym warto uprzednio przygotować argumenty przemawiające za daną opcją. Analiza porównawcza w tym przypadku może dojść do skutku, jeżeli wcześniej uda nam się poznać zasadnicze różnice dzielące oba te warianty.

W przypadku osób stawiających dopiero pierwsze kroki w zarządzaniu stronami www optymalnym wyborem powinien okazać się hosting www, ponieważ w tutaj obowiązuje pełna automatyzacja. Stąd też użytkownik nie musi zamartwiać się ustawieniami serwera, gdyż czuwa nad tym firma użyczająca mu przestrzeni dyskowej. W takiej sytuacji tworzenie strony www to w zasadzie konieczność zakupu domeny, hostingu oraz wykonanie paru zadań około programistycznych, jakie pozwolą postawić stronę www.

W przypadku serwera vps sprawa ma charakter bardziej zaawansowany. Stąd też używać go powinny osoby mające większe potrzeby co do zasobów, i tym samym większy ruch. W zamian za to zyskają oni dużo większą elastycznością modyfikacji i do tego serwer ma większą moc obliczeniową. Co więcej, opcja ta oferuje powierzchnię dyskową na macierzach SSD i dedykowany adres IP – jednak za tą wszechstronność i możliwość samodzielnego dobierania szczegółowo parametrów musimy więcej zapłacić.

Zatem decydując się na konkretny wybór w pierwszej kolejności, powinniśmy zwrócić uwagę na jego późniejsze wykorzystanie. Przykładowo prowadzą mikro przedsiębiorstwo albo też mając chęć postawić prywatną stronę www zdecydowanie, wystarczy nam hosting. Wchodząc jednak na wyższy pułap i tym samym mając większe oczekiwania lepiej, będzie wybrać serwer VPS.Wednesday, September 5, 2018« Powrót