Różnica między oprogramowaniem open source a wolnym

Czy oprogramowanie open source jest tym samym co wydawane bezpłatnie (free) ? Jakie są między nimi różnice i na co należ zwrócić uwagę? Wszystkie te kwestie poruszymy w dzisiejszym artykule – miłej lektury.   Wprowadzenie Jednym z aspektów tworzenia oprogramowania o którym wielu ludzi zapomina, jest to jak oprogramowanie powinno ... Więcej »

18th Sep 2018
Co to jest serwer VPS?

Wśród wielu różnego rodzaju rozwiązań w świecie IT w ostatnich latach powstają coraz to bardziej rozbudowane opcje. Wśród nich bardzo interesującym przykładem jest serwer VPS i to on będzie bohaterem niniejszego tekstu. Czym on jest, jakie daje profity i do jakich pasuje zastosowań?   Czym jest serwer VPS? Wirtualny serwer (czyli ... Więcej »

5th Sep 2018
Hosting www czy serwer vps?

Internet rozwija się niezwykle dynamicznie, a wraz z nim powstaje szereg nowych pojęć. Wiele z nich nie było zbyt dobrze znane szerokim masom ludzi. Wśród tego rodzaju terminów jest, chociażby hosting www, bez którego ciężko nawet wyobrazić sobie istnienie znanego nam internetu. Tym samym warto dużo bliżej poznać to zagadnienie. ... Więcej »

5th Sep 2018
Jaki kupić hosting?

Bardzo chętnie decydujemy się na zakładanie stron internetowych, ponieważ drzemie w nich niemały potencjał marketingowy. Pragnąc również posiadać taką wizytówkę w sieci, warto postarać się o porządnie i sprawnie działającą usługę hostingową. To właśnie za sprawą tej usługi nasza strona internetowa będzie sprawnie ... Więcej »

5th Sep 2018
Optymalizacja strony z pagespeed insights

Szybkość wczytywania strony to jeden z ważniejszych czynników jej wartości zarówno dla seo, jak i użytkowników. I nie ma tu nic dziwnego, bo każdy lubi jak podstrony przeskakują płynnie i nie trzeba czekać po kilka sekund na załadowanie wyników. Na rynku jest wiele narzędzi wspomagających sprawdzanie szybkości wczytywania strony ... Więcej »

5th Sep 2018