Ciekawe linki - sztuczna inteligencja w biznesie,content marketing i ciemne motywy

Treść mailingu wysłanego 21.02.2020 roku:

Ciekawe linki - sztuczna inteligencja w biznesie,content marketing i ciemne motywy

    1. (EN) Przykłady użycia sztucznej inteligencji w biznesie.

Większość firm stosuje w swoich działaniach A.I. (ang. Artificial Intelligence). Nic dziwnego,gdyż zwiększona automatyzacja ma swoje odzwierciedlenie w zyskach. Rośnie też produktywność dzięki czemu zainwestowane w AI środki zwracają się. Firmy na całym świecie wciąż eksperymentują z możliwościami sztucznej inteligencji a inżynierowie opracowują nowe metody jej wykorzystania. 

Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak możliwości AI są wykorzystywane przez największe firmy na świecie.

 

    2. (EN) Mailerlite vs Mailchimp, którą platformę wybrać?

Największą popularnością wśród platform do e-mail marketingu cieszą się MailerLite oraz MailChimp. Dlaczego? Są proste w obsłudze i intuicyjne a ich filtry antyspamowe stale dopracowywane. Wybór platformy w dużej mierze zależy od naszych potrzeb. MailerLite oferuje podstawowe funkcje, pochłaniając przy tym mniejszy budżet. MailChimp natomiast jest bardziej zaawansowanym narzędziem.

Zestawienie wad i zalet obydwu narzędzi znajdziesz w  artykule.

 

    3. (EN) Podążając za trendami - Ciemne motywy.

Ciemne motywy mają szereg zalet. Przede wszystkim zmniejszają zmęczenie oczu, co przy codziennym użytkowaniu jest niezmiernie ważne. Ale to nie wszystko, ponieważ łatwiej je też odczytać w słabym świetle oraz zmniejszają zużycie energii. Ważne jednak, aby były dobrze wykonane. W przeciwnym razie ciemny motyw może przynieść skutki odwrotne do założenia. Jak więc zrobić ciemny motyw prawidłowo? Dowiesz się w tym wpisie.

 

    4. (PL) Content marketing - kluczowy element strategii firm.

Content marketing niesie liczne korzyści, aby jednak przynosił wzrost liczby klientów należy uzbroić się w cierpliwość. Zgodnie z założeniem ma za zadanie dostarczać odbiorcom odpowiedzi na pytania poprzez udzielanie wartościowych informacji.Wymaga on pewnego nakładu pracy, ale wystarczy zwrócić uwagę na kilka kluczowych spraw aby czerpać z niego korzyści. O jakich ważnych aspektach należy pamiętać przeczytasz tutaj.

 

    5. (PL) Nowa wersja Google Chrome - strony będą pobierać tylko bezpieczne pliki

Google Chrome w najnowszej wersji przeglądarki podniesie bezpieczeństwo użytkowników. Jest to praca długofalowa, Google zacznie od ostrzeżeń przed pobieraniem niebezpiecznych plików, aby stopniowo zacząć blokować taką możliwość. Pierwszej aktualizacji w tym kierunku możemy spodziewać się już “wiosną” tego roku. Firma zapowiada, że ostrzeżenia będą dostępne również na iOS i Android. Więcej szczegółów w artykule

6. Python, Node.js, Redis i dyski NVM dla hostingu www i dedykowanego

Ten tydzień był zdecydowanie pod znakiem modyfikacji usługi hostingu www oraz hostingu dedykowanego. Działo się tam naprawdę sporo:

  • zmieniliśmy serwery pod te usługi z dysków SSD na NVM - było szybko, jest jeszcze szybciej!
  • dodaliśmy obsługę języka Python ( z możliwością wyboru wersji od 3.3 do 3.7)
  • dodaliśmy obsługę języka Node.js ( z możliwością wyboru wersji od 6.x do 12.x) 
  • dodaliśmy obsługę redis-a - każdy użytkownik może utworzyć kilka własnych instancji 
  • dodaliśmy możliwość zmiany ustawień php osobno dla każdej domeny ( do tej pory ustawienia tyczyły się całego konta)

 

  • 0 Klienci ocenili te informacje jako pomocne
Czy ta informacja była pomocna?